V blízkosti Turistické ubytovny Gól

Na mapě níže vidíte nejzajímavější místa Nového Jičína v blízkosti naší ubytovny. Jistě jich lze najít mnohem více, my jsme vybrali ty nejdůležitější i z hlediska orientace.

V okolí Nového Jičína se však nachází spousta turisticky atraktivních míst. Rodiny s dětmi rády navštěvují místní výletiště Skalky, vzdálené asi dva kilometry, kde je vybudované velké dětské hřiště s průlezkami, houpačkami a dalšími dětskými atrakcemi. Pokud budete ve výšlapu stejným směrem pokračovat dále, dojdete na další výletní místo Čerťák. Zde se můžete v létě koupat v přírodní nádrži. Jedná se o velmi oblíbené místo pro strávení celého odpoledne. Jen o kousek dál se nachází další navštěvované místo, kterým je kopec Svinec. Příjemná procházka lesem Vás doplní energií a odmění se Vám výhledem na Nový Jičín. V zimě můžete na Svinci využít sjezdovku s vlekem.
Na turistický výlet se můžete vydat také na nejstarší gotický hrad Starý Jičín, který je dominantou okolí. Trosky starého hradu byly z části zrekonstuovány a pořádají se zde různá historická vystoupení. Nelze opomenout, že z tohoto hradu je přenádherný výhled nejen na samotný Nový Jičín, ale i jeho široké okolí. Za příznivého počasí je možné dohlédnout až na Jeseníky.

Samozřejmě v samotném Novém Jičíně je spousty míst, které Vás uchvátí svou krásou a historickým duchem. Především se jedná o nádherné historické náměstí, které je dokola obehnáno podloubím a je zapsáno v památkách Unesco. Uličky v těsné blízkosti náměstí na Vás dýchnou historií a romantikou a stáhnou Vás k romantickým procházkám. Doporučujeme Vám také procházku Janáčkovými a Smetanovými sady, kde si můžete odpočinout při svých procházkách, navštívit můžete také Žerotínský zámek, v jehož útrobách se nachází také kloboučnické muzeum.

Zapomenout nemůžeme ani na přilehlé okolí, ve kterém se nachází jak rodiště Františka Palackého, Hodslavice, tak Sigmunda Freuda Příbor. Oblíbeným turistickým místem je také Hrad Hukvaldy, Pustevny se sochou Valašského boha Radegast nebo Kunínský zámek.