RSS Novojičínský deník – Novojičínsko

 • Takhle kouzlí sníh a mráz na Stezce Valašce. Chtějí na ní postavit i tobogán! 16.1.2022
  /FOTOGALERIE/ Vlastníci a provozovatelé Stezky Valašky mají s nejnovější atrakcí Pusteven nadále poměrně smělé plány. Ještě letos by na ní chtěli otevřít tobogán a hobití vesničku, v příštích letech pak dokonce zipline. Jak to zde vypadá během letošní zimy zjišťoval přímo na místě reportér Deníku Petr Jiříček. 
 • Děsivé devadesátky: poprava ostravského policisty, střelba na strážníka 16.1.2022
  /FOTOGALERIE/ Nový detektivní seriál ČT Devadesátky dal vzpomenout na děsivé případy z posledního desetiletí minulého století. Zločiny, ze kterých stále běhá mráz po zádech, se odehrávaly i u nás v tehdejším Severomoravském kraji. Násilníci se nezastavili před ničím. Své zbraně obraceli i proti policistům a strážníkům. Výsledkem byli mrtví a zranění. Jeden ze zločinů, který v rámci České republiky nemá obdoby, se […]
 • Kult Pusteven! Na ledové sochy se stojí hodinové fronty, pojďte se na ně podívat 15.1.2022
  /FOTOGALERIE/ Ve dvou stanech byly v sobotu lidem na "beskydském Václaváku" zpřístupněny tradiční sochy, které tam už každoročně tesají sochaři z ledu začátkem ledna. Lidé na ně čekali ve frontách, v nejexponovanější čas i hodinu.
 • Promluvila až dnes, v roce 1948 zatkli komunisté kantora z Frenštátu o Vánocích 15.1.2022
  Přesně na Štědrý den v roce 1948 jí zatkli manžela. Za údajnou velezradu byl František Přívětivý z Frenštátu pod Radhoštěm odsouzen 1. června 1949 k sedmi letům vězení, pokutě deset tisíc korun, ztrátě občanských práv na pět let a konfiskaci části majetku. Jeho manželka Božena Přívětivá se o příkoří, kterého se komunisté dopustili na její rodině, rozhodla poprvé veřejně promluvit až nyní.
 • Deník testuje PCR testování v MS kraji: kdy se dostanete na řadu? 15.1.2022
  Jak rychle je možné dostavit se na odběrové místo pro PCR test nebo zda existují nějaké rozdíly v podmínkách pro ty, kdo test požaduje? Deník zjišťoval, jaká je aktuální situace v našem regionu.
 • Data: to jsou lidé v Moravskoslezském kraji. Nový Jičín jako ráj pro zamilované 15.1.2022
  Deník na základě exkluzivních dat připravil statistický žebříček, z něhož vyplynulo, jak vypadá průměrný Čech a Češka. Porovnávání probíhalo podle řady různých aspektů a každý z regionů v Moravskoslezském kraji v něm má určité prvenství – ať už pozitivní, či negativní.
 • Dobro v Beskydech, zdolávají vrcholy a podporují nemocného Matýska, přidáte se? 15.1.2022
  /FOTOGALERIE/ Výzva 32 vrcholů Beskyd opět láká spousty milovníků tamních kopců a krásné přírody. Deník přináší jejich fotogalerii a celá akce má i charitativní rozměr. Účastníci mohou podpořit malého Matýska po dětské mozkové obrně. Pojďte se podívat na některé z nich a jejich záběry z výšlapů v čarokrásných Beskydech. 
 • Uvnitř ostravského "mrakodrapu" před rekonstrukcí: bída a nefunkční výtahy 14.1.2022
  /FOTOGALERIE/ Jednadvacet nastoupaných pater kvůli nefunkčním výtahům za sebou má trojice potenciálních investorů, kteří projevili zájem o návštěvu zchátralého výškového domu v Ostrčilově ulici, přezdívaného "ostravský mrakodrap". Deník byl u toho. Podívejte se, jak to v dosud nejvyšší ostravské budově vypadá léta léta po uzavření.
 • Bezcitnost v Ostravě, nemocného Borise okradli, rodina za to možná ještě zaplatí 14.1.2022
  /FOTOGALERIE/ V zoufalé situaci se ocitli paní Eva Farníková (42 let) z Ostravy a její jedenáctiletý handicapovaný syn Borisek. Neznámý zloděj se v minulých dnech vloupal do jejich zaparkovaného vozidla, z něhož vzal speciální autosedačku za sedmdesát tisíc. Bez ní se rodině výrazně zkomplikoval život. Navíc hrozí, že bude muset vracet část dotace poskytnuté na její nákup. Konkrétně jde o čtyřicet tisíc korun.
 • Bizarní situace: hrozí v Polsku nezletilým cyklistům z Česka pokuta? 14.1.2022
  Čechům, kteří ještě nedovršili osmnáct let a vyrazí si za hranice do Polska na kole, patrně nyní hrozí pokuta. U nás si totiž „řidičák“ na kolo udělat nemohou, zatímco v Polsku je to povinnost. Podle polské generální konzulky v Ostravě je nutné bizarní záležitost co nejrychleji vyřešit.