RSS Novojičínský deník – Kultura

 • Royal Moscow Ballet přidává představení v Ostravě 3.12.2019
  Světově úspěšný baletní soubor Royal Moscow Ballet opět zavitá na své turné po České republice a kvůli velkému zájmu veřejnosti mimo původní program přidává představení i v Ostravě.
 • Zdobení stromků se ujmou děti 28.11.2019
  Letošní adventní Slezský rynek, který se uskuteční ve Frenštátě pod Radhoštěm na náměstí Míru v pátek 29. listopadu, bude trochu jiný, než jindy.
 • Zahrádkáři zvou na Vánoce 27.11.2019
  Frenštátské Vánoce – pod takovým názvem je k vidění od čtvrtku 28. listopadu výstava členů českého zahrádkářského spolku Frenštát pod Radhoštěm.
 • Přednáška o ochraně klimatu 27.11.2019
  Seminář s názvem Co může pro ochranu klimatu udělat každý z nás? pořádá ve čtvrtel 28. listopadu město Nový Jičín v radniční aule na Masarykově náměstí.
 • Opavu dnes čeká rocková smršť! Dvě legendy, jeden koncert. Přípravy finišují! 22.11.2019
  /FOTOGALERIE/ 90 beček piva, 8 výčepů. Poslední přípravy na koncert dvou kultovních kapel v opavské hale, který se koná už dnes večer, finišují. Tři sestry spojily síly se slovenskou partou Horkýže Slíže turné Bratia a Sestry Gambrinus 11 tour rozpálí podium od 19.30 hodin. Prodáno je již více než 2 tisíce vstupenek. 
 • Vladimíra Gajdošová umí nakreslit černého psa na černém papíru 21.11.2019
  V uměleckých školách jen značně pokročilí studenti dostanou úkol nakreslit černou kouli na černém pozadí, bublinu nebo grimasu. V této zkoušce musí pedagogům dokázat, že kromě vrozeného talentu už zvládli také techniku a řemeslnou stránku malby či kresby.  
 • Ewa Farna v Ostravě zaplnila Avion. Deníku prozradila: Malému zpívám při koupání 18.11.2019
  /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Atmosféru blížících se vánočních svátků si mohli v sobotu užít návštěvníci ostravského Avion Shopping Parku. Nejen okolí pódia, kde se koncert Ewy Farné konal, ale všechny prostory tohoto obchodního centra byly zaplněny doslova k prasknutí.
 • OBRAZEM: Lašský dechový orchestr vystoupil v Příboře 17.11.2019
  /FOTOGALERIE/ V předvečer 30. výročí sametové revoluce se konal v příborském kulturním domě Podzimní koncert Lašského dechového orchestru pod taktovkou Aleše Kuběny.
 • OBRAZEM: V ostravském Avionu bylo narváno! Ewa Farna táhne, podívejte se sami 17.11.2019
  Návštěvnost v obchodním centru Avion Shopping Park v Ostravě tuto sobotu, trhala rekordy! Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu totiž doprovázel koncert Ewy Farne a tak tady vpodvečer nebylo k hnutí. A to jak v prostorách obchodní galerie, tak na parkovišti…
 • Návrat milicionáře do Ostravy: Víkend v kraji bude ve znamení 30. let od sametu 15.11.2019
  /FOTOGALERIE/ Města a obce v našem kraji si budou v těchto dnech připomínat třicáté výročí sametové revoluce. Například na Masarykovo náměstí v Ostravě se při té příležitosti vrátila socha milicionáře (tedy pouze její maketa), která tady v minulosti stála.