RSS Novojičínský deník – Kultura

 • OBRAZEM: FM City Fest ukončili Mirai, festivalový maratón ale ve městě pokračuje 26.6.2022
  /FOTOGALERIE/ Zcela zaplněný areál bývalé textilky Slezan ve Frýdku-Místku v sobotu přivítal kapelu Mirai, která na hlavním pódiu uzavřela festival FM City Fest. Její frontman a zároveň spolupořadatel Mirai Navrátil uváděl do varu své fanoušky až těsně k půlnoci.
 • OBRAZEM: Vyprodaný FM CITY FEST. První den dorazily tisíce lidí, najdete se? 25.6.2022
  /FOTOGALERIE/ FM CITY FEST v areálu textilky Slezan v pátek započal velkou show, která dnes pokračuje až do pozdních nočních hodin. Vyprodaný festival bavil úplně všechny, a to nejen hudbou. Nevěříte? Podívejte se.
 • Zabili Kennedyho? Nevadí, jedeme dál. Elvis nabízí omamnou smršť 25.6.2022
  Do kin vstoupil další filmový spektákl Baze Luhrmanna Elvis. Australský režisér si s oblibou vybírá známé příběhy či ikony, které nahlíží svou vlastní optikou, hledá styčné body se současností a především ho baví si hrát. S obrazovými možnostmi, kýčem, americkým snem, mámivou mocí peněz, postmoderními prvky i s motivem lásky, nevyhnutelnosti a smrti. 
 • Tipy na letní čtení: Romantika, vinice i cestování na všechny způsoby 25.6.2022
  Knihy k létu patří. U vody, na zahradě pod pergolou nebo při cestě na dovolenou se můžete začíst třeba do nejnovější knihy J. K. Rowlingové, která se tentokrát překřtila na Roberta Galbraitha, či romantických bestsellerů. V našich tipech vám také nabízíme inspiraci pro cestování s dětmi, císařovnou Sisi, anebo jenom se psem.
 • OBRAZEM: V Ostravě odstartoval Festival v ulicích, nabitý program trvá do neděle 24.6.2022
  Poprvé na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě v pátek večer odstartoval jinak tradiční ostravský Festival v ulicích, letos s odůvodněným podtitulem Art & Life. Vstup je zdarma. Co návštěvníci už viděli a co je o víkendu po dva dny ještě čeká? 
 • Zakladatelka Permoníku Eva Šeinerová: Vybudovat tradici je těžké 24.6.2022
  /ROZHOVOR/ Svůj život zasvětila pedagogice, sborovému zpívání a výchově mladých zpěváků. V roce 1966 založila při ZŠ Víta Nejedlého v Karviné pěvecký sbor Permoník, který se jako amatérský umělecký soubor stal fenoménem světového formátu. Před několika lety se sbormistryně Eva Šeinerová předala taktovku svým nástupkyním a odebrala se na odpočinek, který však víceméně pravidelně prokládá záskoky ve škole […]
 • Beethovenův Hradec: Nejlepší mladí klavíristé jsou z Moravskoslezského kraje 24.6.2022
  Letošní 58. ročník mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec byl ve znamení klavíru, u kteréhosoutěžilo třiadvacet účastníků z Česka, Japonska, Číny, Nizozemska, Francie, Německa a Srbska. Stal se kořistí dvou účastníků z Moravskoslezského kraje, studujících na AMU hru na klavír.
 • Bez lásky se láska špatně dává, říká filmová prezidentka Anna Geislerová 23.6.2022
  /ROZHOVOR/ Do kin ve čtvrtek vstupuje romantická komedie Rudolfa Havlíka Prezidentka. Vypráví o ženě, která svůj politický post bere vážně, ale potřebuje i svobodu a lásku. A tak za ní utíká v utajení do "Podhradí". Hraje ji Anna Geislerová.
 • Hudební extáze s ohňostrojem. Metallica oslavila čtyřicátiny s plnými Letňany 23.6.2022
  /FOTOGALERIE/ Dvouhodinový koncert nabídl nadšenému mnohatisícovému publiku průřez všemi deskami. A došlo i na největší hity Metallicy včetně Nothing Else Matters či Fade to Black.
 • TIP DENÍKU: Pět důvodů, proč letos nesmíte chybět na Colours of Ostrava 22.6.2022
  Největší reklama pro Ostravu se vrací na scénu. 19. ročník multižánrového a nejen hudebního festivalu Colours of Ostrava rozpumpuje od 13. do 16. července nejen Dolní Vítkovice, ale celé město. A bude to jízda! Nevěříte? Deník vybral pět důvodů, proč na letošních „Coloursech“ zkrátka nesmíte chybět.