RSS Novojičínský deník – Kultura

 • Ewa Farna v Ostravě zaplnila Avion. Deníku prozradila: Malému zpívám při koupání 18.11.2019
  /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Atmosféru blížících se vánočních svátků si mohli v sobotu užít návštěvníci ostravského Avion Shopping Parku. Nejen okolí pódia, kde se koncert Ewy Farné konal, ale všechny prostory tohoto obchodního centra byly zaplněny doslova k prasknutí.
 • OBRAZEM: Lašský dechový orchestr vystoupil v Příboře 17.11.2019
  /FOTOGALERIE/ V předvečer 30. výročí sametové revoluce se konal v příborském kulturním domě Podzimní koncert Lašského dechového orchestru pod taktovkou Aleše Kuběny.
 • OBRAZEM: V ostravském Avionu bylo narváno! Ewa Farna táhne, podívejte se sami 17.11.2019
  Návštěvnost v obchodním centru Avion Shopping Park v Ostravě tuto sobotu, trhala rekordy! Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu totiž doprovázel koncert Ewy Farne a tak tady vpodvečer nebylo k hnutí. A to jak v prostorách obchodní galerie, tak na parkovišti…
 • Návrat milicionáře do Ostravy: Víkend v kraji bude ve znamení 30. let od sametu 15.11.2019
  /FOTOGALERIE/ Města a obce v našem kraji si budou v těchto dnech připomínat třicáté výročí sametové revoluce. Například na Masarykovo náměstí v Ostravě se při té příležitosti vrátila socha milicionáře (tedy pouze její maketa), která tady v minulosti stála.
 • VIDEO: Unikátní ostravský dokument zachycuje proměnu havíře v ajťáka 14.11.2019
  /ANKETA, FOTOGALERIE/ Nová šichta je nejen program těžební společnosti pro uplatnění lidí propouštěných z dolů na Ostravsku či Karvinsku na trhu práce, ale též nový slibný časosběrný ostravský dokument, který ojedinělým způsobem vypráví příběh muže, který se po téměř pětadvaceti letech fárání do rubání na paskovské šachtě pokouší uspět ve sféře informačních technologií (IT).
 • Malíř zve na setkání 13.11.2019
  Pavel Strnadel – Setkání, pod tímto názvem začíná ve čtvrtek 14. listopadu ve Výstavní síni Albína Poláška ve frenštátském kulturním domě výstava obrazů frenštátského malíře a grafika Pavla Strnadla.
 • Jsem člověk, který potřebuje hodně spánku, říká Chantal Poullain 13.11.2019
  Chantal Poullain se kdysi rozhodla, že místo studia v Americe pojede se svou láskou do socialistického Československa. Dnes by to prý udělala znovu.
 • Viktořík a Klempíř z J.A.R.: Kdyby si u nás prosazoval každý svou, nevznikne nic 11.11.2019
  Třicet let od svého vzniku si na právě probíhajícím turné 30 případů majora Romana připomíná skupina J. A. R. Tradičně jej zakončí 17. listopadu v pražské Lucerně při koncertu s podtitulem Zahraj to znovu, Samet.
 • Herečka Jana Preissová: Vnoučata mě drží při životě 11.11.2019
  Zatímco milovníci divadla se mohou na jevišti naší první scény setkávat s Janou Preissovou průběžně, před filmovou kameru se tato jedna z našich nejoblíbenějších hereček postavila po dlouhých letech. A to v zimní romantické komedii Ženská na vrcholu, kde si s Bolkem Polívkou a Annou Polívkovou zahrají rodinu. Film měl v kinech premiéru 7. listopadu a nejen o něm si s oblíbenou herečkou povídal […]
 • Opavské patrioty potěší další kniha, tentokrát s „nej“ pozoruhodnostmi 5.11.2019
  V nové publikaci Opavská NEJ se můžeme dozvědět například to, že na území města byla první sodovkárna v českých zemích, konalo se zde první mistrovství světa a mnoho dalších zajímavostí.