RSS Novojičínský deník – Kultura

 • KVÍZ: Bradavice přišly o ředitele. Co všechno víte o Albusi Brumbálovi? 29.9.2023
  Čarodějnický svět truchlí. Ve čtvrtek 28. září zemřel představitel Albuse Brumbála z příběhů o Harrym Potterovi Michael Gambon. Připomeňte si své znalosti o jeho nejslavnější roli v našem kvízu.
 • Tipy ze streamů: Tom Hanks hledá smysl, piráti poklad a medvěd našel kokain 21.9.2023
  Muž jménem Otto. Tak se jmenuje film, ve kterém Tom Hanks v roli mrzouta zjistí, že nemá proč žít. Podívat se na něj můžete na HBO Max. K vidění jsou i letošní české novinky Přání k narozeninám (Voyo) a Děti Nagana (Prima+). Mladí piráti z populární mangy hledají poklad v seriálu One Piece na Netflixu a americkým lesem se toulá zfetovaný […]
 • KVÍZ: Yvonne Přenosilová milovala syna, hudbu i rádio. Zavzpomínejte na ikonu 13.9.2023
  Pěvecká legenda 60. let Yvonne Přenosilová zemřela v pondělí 11. září. Kariéru startovala na počátku 60. let v divadle Semafor, kam dělala konkurz. Shodou okolností ho zvěčnil ve stejnojmenném filmu režisér Miloš Forman. S písní La Malagueña se tehdy sice neprosadila, všiml si jí ale skladatel Karel Mareš, který ji vybral do skupiny Olympic. Ta v sezóně 1963 - 1964 vystupovala v Semaforu s pásmem […]
 • Ostravský muzikant Vojta Šňupárek vydává sólovou desku Žába na prameni 12.9.2023
  Ostravský kytarista a muzikant Vojta Šňupárek, známý z kapely Nedivoč, vydává sólové album. Nese název Žába na prameni, vyjde v pátek 15. září a my vám přinášíme malou „ochutnávku“. A nejen to. Vojta se rozhodl svou desku čtenářům Deníku představit sám. A my připojujeme i ukázku.
 • Mašínové zabojují o Oscara. Do prestižní soutěže pošle Česko film Bratři 12.9.2023
  Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyšle do soutěže o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film snímek režiséra Tomáše Mašína Bratři. ČTK to v úterý za akademii sdělila Silvie Marková. Drama vypráví jeden z největších příběhů studené války, bratrů Mašínových, kteří se rozhodli se zbraní v ruce opustit komunistické Československo. V premiéře bude film v českých kinech uveden 26. října.
 • KVÍZ: Daniela Kolářová je národní poklad. Znáte ale její role opravdu tak dobře? 9.9.2023
  Už 30. září dostane Daniela Kolářová v Národním divadle Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra. Jedna z nejlepších hereček současnosti strávila většinu své kariéry v pražském Divadle na Vinohradech. Za svůj výkon v inscenaci U cíle v Divadle Komedie pak získala Cenu Alfréda Radoka 2004. Mezi filmy, ve kterých hrála hlavní role, patří legendární tituly jako Na samotě u lesa, Léto s kovbojem nebo […]
 • Hudební tipy: Vychází hity Olympiku i novinky od Kylie Minogue a bratrů Ebenů 5.9.2023
  Loni zesnulou Hanu Zagorovou si můžete připomenout s albem jejích vánočních písní. Výběr těch největších hitů přináší legendární Olympic i slovenská kapela Modus. A novinky vydávají bratři Ebenové, Kylie Minogue i mladé talenty Tereza Balonová a Michal Horák. Přinášíme vám tipy na zářijové hudební rozptýlení.
 • Z hvězdných výšin na temné dno. Michal Penk měl talent od boha, zahodil ho 30.8.2023
  Platil za hvězdu pop music se vším všudy. Předurčoval ho k tomu nejen mimořádný pěvecký, hudební a skladatelský talent, ale také vzhled. Michal Penk se svou typicky rozevlátou hřívou byl nepochybně idolem mnoha dívčích srdcí. O několik let později se stal závislým na pervitinu. Teď už se ale zase vrací na pódia a slibuje, že vydá nové album.
 • Michael Jackson: Popového krále provázely kontroverze, nikdy nedospěl 29.8.2023
  Jeho jméno budilo a budí kontroverze, na popové scéně ale řádil jako uragán a show uměl jako málokdo. Michael Jackson, od jehož narození uplyne 29. srpna 65 let, zůstává věčným fenoménem i komplikovanou osobností historie.
 • KVÍZ: Michael Jackson by oslavil 65. narozeniny. Co víte o králi popu? 29.8.2023
  Výčet úspěchů zpěváka a skladatele Michaela Jacksona je ohromující. Během své kariéry získal 13 cen Grammy, jeho deska Thriller se stala nejprodávanějším albem všech dob a král popu je zapsán i v Guinnessově knize rekordů, jako nejúspěšnější interpret hudební historie. Kdyby v červnu roku 2009 nešťastnou náhodou nezemřel, v úterý by mu bylo 65 let. Zjistěte v našem kvízu, co o legendě populární hudby víte.