RSS Novojičínský deník – Kultura

 • VIDEO: Jeden ne. Sedm! Podívejte se, Jaromír Nohavica splní ženám jejich přání 2.3.2021
  Z jediného Koncertu k MDŽ oblíbeného písničkáře Jarka Nohavici je nakonec celá série - sedm Koncertů k MTŽ (Mezinárodní týden žen).
 • Studenti z Opavy jeli do Chile za zatměním slunce. Zažili strach, natočili film 23.2.2021
  Do Chile za zatměním Slunce. Tak zní název filmu, jehož autory jsou Jiří Dobrý, Jiří Malík a Ondřej Smékal z Fyzikálního ústavu Slezské univerzity. Ta jim v polovině roku 2019 umožnila, aby se na tři týdny vypravili do Jižní Ameriky zmíněný unikátní jev pozorovat a natočit (nejen o něm) film.
 • VIDEO: 10 let muzikálu v Ostravě. Podívejte se na ukázku chystané velké "oslavy" 18.2.2021
  /FOTOGALERIE/ Česká televize odvysílá na stanici ČT art v přímém přenosu v pondělí 22. února ve 20.15 hodin koncert, který má název 10 let muzikálu v Ostravě 2010–2020. Nabídne průřez muzikálovým repertoárem Národního divadla moravskoslezského za posledních deset let, kdy právě tento hudební žánr převážil v souboru dříve zaměřeném většinově na operetu.
 • Nemohou na jeviště, tak rozdávají radost jako dobrovolníci 16.2.2021
  Do krajského dobrovolnického projektu #BoSmePartyja se zapojilo také ostravské Divadlo Petra Bezruče. Jeho členové docházejí pravidelně do domovů seniorů, aby zpříjemnili volný čas klientům a ulehčili práci zaměstnancům. Projekt #BoSme Partyja už tak „do terénu“ poslal 224 ochotných pomocníků.
 • VIDEO: Geniální písničkář Jarek Nohavica má nový song. Líbí se vám? 5.2.2021
  /ANKETA/ Mě snad jebne 2. Povedený song oblíbeného písničkáře Jaromíra Nohavici reagující na dopravní situaci v Ostravě v pátek odpoledne se dočkal pokračování. Jeho autor tentokrát glosuje aktuální situaci v republice spojenou s koronavirem. Poslechněte si ho a posuďte sami, líbí se vám? 
 • Libor Olma jako lakomý Harpagon v novém muzikálu – zatím bez diváků 29.1.2021
  Původní muzikál "Harpagon je lakomec?" dospěl dnes k poslední zkoušce a v sobotu 30. ledna má v ostravském Divadle Jiřího Myrona jakousi premiéru nanečisto - bez diváků.
 • Ostrava vzpomene nedožité šedesátiny spisovatele Balabána. Nejen on-line pořadem 24.1.2021
  Ostrava si 29. ledna připomene nedožitých šedesát let ostravského spisovatele Jana Balabána. Antikvariát a klub Fiducia připravil speciální on-line pořad, ve kterém na různých místech Ostravy spojených s Honzovým životem a tvorbou vystoupí malířky Hana Puchová a Katarína Szanyiová, vizuální umělec a performer Jiří Surůvka, básníci Ivan Motýl a Jakub Chrobák a nakladatel Ivo Kaleta.
 • Kdo ovládne letošní České lvy? Nejvíce nominací získal film Krajina ve stínu 18.1.2021
  Nejvíce nominací na filmové ceny Český lev získalo drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu. Dostalo jich 15. Následuje film režiséra Slávka Horáka Havel inspirovaný životem Václava Havla a příběh vyprávějící osud léčitele Jana Mikoláška Šarlatán od režisérky Agnieszky Hollandové. Mají shodně po 14 nominacích. Úspěšně si vedla také televizní minisérie Herec v režii Petera Bebjaka a film Modelář […]
 • Lucie zamíří v Opeře Tour také do Ostravy. Přeprodej startuje v lednu! 14.1.2021
  Letošní podzim bude pro fanoušky skupiny Lucie vrcholem hudební sezóny! Lucie vyráží na výjimečné halové turné "Lucie v Opeře Tour" po České republice s novým programem s exkluzivní hudební aranží v doprovodu symfonického orchestru, pěveckého sboru a s organicky efektní dynamickou scénou.
 • Sochař Gebauer z Hradce nad Moravicí a jubileum. V Opavě to oslaví pátrací hrou 14.1.2021
  Stopujte Kurta Gebauera a pomozte jeho dívce najít lásku. K osmdesátinám předního českého sochaře, rodáka z Hradce nad Moravicí, připravila Opavská kulturní organizace (OKO) celoroční projekt s názvem Kurt Gebauer na cestě Opavou. Zájemci se už teď mohou vydat Opavou za poznáním jeho díla s QR pátrací hrou.