RSS Novojičínský deník – Sport

 • Fulnek začíná dnes s přípravou, legenda Kovář chce ještě hrát 26.5.2020
  První trénink po koronavirové mají dnes v úterý fotbalisté Fulneku. Trenér týmu Michal Kovář by rád kádr posílil a v novém ročníku se pohyboval na špici krajského přeboru.
 • Manipulace výsledku? Fotbalové kluby Vítkovic i Opavy podezření odmítají 25.5.2020
  /FOTOGALERIE/ Kluby Opavy a Vítkovic (4:1) se zabývá Fotbalová asociace ČR (FAČR). Důvodem je jejich nedávný vzájemný přípravný zápas, jehož výsledek měl být manipulován. Stejné jako utkání Zlín – Kroměříž (4:1).
 • OBRAZEM: Mozol už myšlenky na velký fotbal nemá, s Bílovcem chce do divize 25.5.2020
  Největší hvězda krajského přeboru Moravskoslezského kraje? Hledejte v Bílovci. Právě tam totiž od podzimu působí záložník, který má velké zkušenosti s druhou ligou, v dresu Teplic nakoukl také do nejvyšší soutěže. Řeč je o Václavu Mozolovi.
 • Jak Češi zářili v hokeji. 2015: Symbolické rozloučení 25.5.2020
  Některé věci se zkrátka nemění. Když od stavby pražské megaarény uběhlo jedenáct let a do Česka se vrátilo hokejové mistrovství světa, lákalo domácí fanoušky do ochozů opět především jedno jméno. Jaromíru Jágrovi sice bylo už 43 let, pořád však zůstával tahounem národního týmu. Bylo až s podivem, jak diváci i spoluhráči neochvějně spoléhají na schopnosti slavného veterána.
 • Bronz byl pěkný, ale chtěli jsme finále, vzpomíná Hadamczik 23.5.2020
  V roce 2012 bral český hokej naposledy medaili z mistrovství světa. Ve Švédsku a Finsku zacinkal Čechům bronz. Tehdejší kouč Alois Hadamzcik byl ale zklamaný, toužil totiž po finále. Tehdy tým okolo veterána Petra Nedvěda sejmul hvězdné Švédy, bohužel v semifinále si vylámal zuby na Slovácích. V boji o bronz pak Češi v helsinské Hartwall Aréně porazili domácí Suomi 3:2. „Kaňkou tohoto […]
 • Jak Češi zářili v hokeji. 2012: Poslední česká medaile 23.5.2020
  Nevesely truchlivy jsou ty české kraje. Už osm let. Tak dlouho trvá medailový půst hokejem poblázněné země v srdci Evropy. Tak dlouho jezdí národní tým ze světových šampionátů s nepořízenou. Přitom třeba v loňském roce byli Češi v Bratislavě blizoučko: od vysněného třetího místa je dělily jen lépe zvládnuté nájezdy s Ruskem.
 • Kulhavý pokořil třináctkrát Lysou horu. První sjezdy byly peklo, řekl 23.5.2020
  Tohle Beskydy ještě nezažily. V pátek zdolával šampion horských kol Jaroslav Kulhavý Lysou horu. A jezdil nonstop tak dlouho, dokud ve výškových metrech nepřekročil metu 8848, což je hodnota nejvyššího zemského vrcholu Mount Everestu.
 • Jak Češi zářili v hokeji. 2011: Krásný bronzový hokej 22.5.2020
  /VIDEO/ Nevstoupíš dvakrát do téže řeky, hlásával jistý starořecký mudrc. Trenér Alois Hadamczik by s ním zřejmě nesouhlasil: on se v téže hokejové řece cachtal opakovaně. V roce 2005 nastupoval k reprezentaci krátce po zlatu z mistrovství ve Vídni. Bylo předem dané, že jakýkoli jiný výsledek než obhajoba bude vnímán jako pokles. O pět let později se k nároďáku vrátil a znovu to […]
 • Restart ligy v ohrožení? Karviná se může ocitnout v karanténě 21.5.2020
  Fotbalová veřejnost se těší na znovuzahájení bojů v první a druhé lize. První lize ale hrozí odklad či případné zrušení kvůli Karviné, která by se mohla příští týden ocitnout v karanténě.
 • PODÍVEJTE SE: Bílovec vyhrál v Opavě 21.5.2020
  První zápas přípravy fotbalistům vyšel. Na hřišti v Opavě dokázali svěřenci trenére Petera Šloffa porazit přední celek divize 2:0. Branky vstřelili Střelec a Socha.