RSS Novojičínský deník – Sport

 • Reakce na Hniličkův průzkum: Poprask jen někde, Kaderka hovoří o pseudoanketě 18.1.2021
  Kolem průzkumu, který zkoumal popularitu sportů v Česku, je nebývale živo. Fotbal soptí, bojí se o peníze. A jinde? Deník oslovil zástupce sportů, které jsou podle mínění oslovených respondentů nejatraktivnější co se týče jejich aktivního provozování. V elitní desítce najdete kupříkladu bowling, šipky i badminton.   
 • Kopřivnický kouč Veřmiřovský: Chceme se dostat do čtyřky 18.1.2021
  Právě probíhající ročník STRABAG Rail extraligy házené je ve své polovině. Kopřivničtí házenkáři jsou po jedenácti kolech na sedmém místě se ziskem dvanácti bodů. Mohlo to být ještě lepší. Tým Lubomíra Veřmiřovského se jednu dobu vyhříval i na samotném čele ligové tabulky, jenže covid sezonu na nějakou dobu přerušil a po restartu se Kopřivnice lehce trápila. […]
 • Hrál ve Zlíně i Slavii. Po sezoně ukončil kariéru, nyní Trubila žije v Moskvě 18.1.2021
  O politice mluvit nechce. V Bělorusku, kde tvrdou rukou vládne prezident Lukašenko, je situace obrovsky složitá. I proto bývalý fotbalista Zlína, Slavie Praha, Bohemians 1905 nebo Mostu Vitali Trubila před měsícem odcestoval z rodné země a nyní žije v Moskvě.
 • František Straka: Dokud budu žít, tak budu trénovat. Tatarák? To je velká story 16.1.2021
  /OSOBNOST REGIONU, EXKLUZIVNĚ, FOTOGALERIE/ Bývalý fotbalový reprezentant a současný emotivní kouč František Straka se v průběhu podzimu nečekaně objevil ve druhé lize. Někdejší trenér Sparty, Plzně či Slavie, jenž má zkušenosti také ze zahraničí a v jednom duelu vedl i českou reprezentaci, se stal koučem Třince, který vyvedl z krize. „Ve Slezsku jsou úžasní lidé. To naplňuje můj život. […]
 • Skokový pohár bude hostit i Frenštát 16.1.2021
  /FOTOGALERIE/  I když venku vládne zima, Český skokový pohár (ČSP) už zná kalendář závodů pro rok 2021. Jezdecký seriál se skládá ze dvanácti kol, z nichž tři se tradičně odehrají v našem regionu. Velká cena Ostravy ve Staré Bělé má termín 23. května, v Opavě se bude skákat 8. srpna a ve Frenštátě pod Radhoštěm 29. srpna. Novinkou jubilejního 20. ročníku bude dvoukolové Super […]
 • Sníh a koronavirus. Prazvláštní zima u Slavie a Sparty přináší otazníky 15.1.2021
  Jedni sice klouzali po zasněženém trávníku v „ladovské“ chumelenici, ale alespoň si zahráli fotbal. Druzí byli rádi, když se na tréninku vůbec sešli v počtu vyšším než do mariáše. Pražská „S“ za sebou mají zimní přípravu, která nesla všechny lehce bizarní znaky doby koronavirové.
 • Trenér Bílovce posily už neřeší, Dybal zůstává 15.1.2021
  Stejně jako ostatní kluby, tak i Bílovec překopal program zimní přípravy. Musel zrušit zápasy, a to hned dva s Hranicemi a Petřkovicemi. Co se týká hráčských změn, tak k těm nedojde. Dybal, který byla na zkoušce v třetiligovém Frýdku-Místku zůstává. Novou tváří je zkušený ofenzivně laděný záložník z Hlučína Tomáš Dostál.
 • Podivné testy Slavie, (ne)odložené zápasy? Už ne. Liga má nová pravidla 14.1.2021
  Na hřištích ještě leží sníh, ale fotbal v Česku to nezastaví. Naopak. Už v pátek se rozběhne nejvyšší soutěž, která měla nejkratší zimní pauzu v historii. Funkcionáři navíc přišli s novinkou, která se dotýká koronaviru.
 • Novojičínský fotbalový navrátilec Marek Staněk: Prioritou bude záchrana 13.1.2021
  /ROZHOVOR/ Dva zajímavé návraty hlásí fotbalový Nový Jičín. Kromě forvarda Jana Smolarčíka trénuje s dvanáctým celkem podzimní divize F také ofenzivně laděný záložník Marek Staněk. Dvaadvacetiletý borec místní prostředí dobře zná. V Jičíně prošel mládežnickými kategoriemi, zahrál si i za áčko. Před rokem a půl se ale rozhodl pro odchod a následně nastupoval za Všechovice a naposledy válel […]
 • Trenér Petřvaldu Halamíček vyhlíží dvě posily 12.1.2021
  Z deseti zápasů vytěžili fotbalisté Petřvaldu na Moravě patnáct bodů. Na nováčka slušný počin. V tabulce patří svěřencům trenéra Jiřího Halamíčka osmá příčka. Momentálně úspěšný kouč musel kvůli vládním opatřením posunout začátek přípravy a stejně jako ostatní kluby čekat na to, co přinese čas.