RSS Novojičínský deník – Sport

 • Pomoc od prezidenta republiky i „hrozná práce“. Co by dělal Vůjtek bez hokeje? 3.2.2023
  /FOTOGALERIE/ Úspěchy, odborností i svým chováním si vydobyl renomé a post uznávaného hokejového trenéra. Co by ale Vladimír Vůjtek dělal, kdyby se nevěnoval nejrychlejší kolektivní hře na světě? „Byl bych dřevomodelář,“ poukazuje s úsměvem 75letý kouč na obor, kterým se vyučil. Než se ale tak stalo, musel projít trnitou cestu. Dokonce se psaly a posílaly dopisy na ta […]
 • Českým atletům se v Ostravě dařilo! Vondrová si vylepšila osobák. Co další? 3.2.2023
  Ani na letošním 7. ročníku mezinárodního atletického mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě se čeští reprezentanti neztratili.
 • Hitler nevadil, sovětské tanky ano. Olympijské bojkoty mají pohnutou historii 3.2.2023
  Představitelé olympijského hnutí se rádi tváří jako zastánci apolitické otevřenosti na všechny strany a neustále opakují (v nejrůznějších více či méně vynalézavých variantách) omšelou mantru, že „politika do sportu nepatří“. Je samozřejmě v pořádku bránit svět sportu před přímými zásahy politických veličin, i letmý pohled do moderní historie her pod pěti kruhy však svědčí o tom, že bojkoty z politických […]
 • Rusko na OH? Ať závodí na Sibiři. Osobnosti jsou pro sankce, ale proti bojkotu 3.2.2023
  Měli by čeští sportovci bojkotovat olympiádu v Paříži, pokud na ní bude startovat Rusko? Do ožehavého tématu se v rozhovoru pro Deník pustil i zvolený prezident Petr Pavel. V exkluzivní anketě jsme následně oslovili řadu osobností českého sportu, zda by případný bojkot schvalovali, a jestli je pro ně návrat ruských reprezentantů do mezinárodních soutěží přijatelný. 
 • Legenda pod stropem ve Vítkovicích. Pocta, ví Vůjtek. Vzpomíná na slavné finále 2.2.2023
  /FOTOGALERIE/ Dresy čtyř bývalých hráčů, kteří se zasloužili o vítkovický hokej, visí pod stropem ostravské Ostravar Arény. Zatím čtyři. Platit to bude do pátečního večera, kdy se tato „rodina“ rozroste na pět. Třicet let od finálové série se Spartou doplní před extraligovým duelem s pražským rivalem Jana Kaspera, Josefa Mikoláše, Miroslava Vlacha a Františka Černíka Vladimír Vůjtek. […]
 • Syn mistra světa skončil. Byl to poslední skok, řekl Sakala pod mamutem v Kulmu 1.2.2023
  /FOTOGALERIE/ Před čtyřmi měsíci získal český titul na letním mistrovství republiky v Liberci, teď se skokan na lyžích Filip Sakala rozhodl ukončit kariéru. Důvod? Ani v jednom ze dvou víkendových závodů Světového poháru v letech na mamutím můstku v rakouském Kulmu nepostoupil z kvalifikace do hlavní soutěže.
 • Šest stovek závodníků na Lysé hoře! Jsem brutálně unavený, řekl vítěz po extrému 1.2.2023
  /FOTOGALERIE/ Ultratrailový běžec Tomáš Štverák se stal vítězem jubilejního 10. ročníku Kilpi 24 hodin na Lysé hoře 2023 (LH24), který se konal v sobotu 28. ledna. Na extrémní vytrvalostní závod do Beskyd dorazilo 600 účastníků a jejich připravenost prověřila nejen nová trasa.
 • Zamíří Marek Mikuš do Frenštátu? 31.1.2023
  V sobotu sice obránce Marek Mikuš nastoupil za Bílovec, ovšem zda za tento klub bude hrát i na jaře, není vůbec jasné. O dvaadvacetiletého borce má eminentní zájem frenštátský Beskyd. Jasno o dalším osudu odchovance štramberské kopané by mělo být jasno do dvou týdnů.
 • Do Ostravy se vrací špičková atletika. Jak si povedou česká želízka v ohni? 31.1.2023
  Již ve čtvrtek 2. února se uskuteční v Ostravě 7. ročník mezinárodního atletického mítinku Czech Indoor Gala 2023, který je zařazen do stříbrné kategorie světové halové tour.
 • VIDEO: Podpora, ohňostroj a vyvolávání mladíka. Zlínská Letná patřila Baníku 31.1.2023
  /VIDEO/ Jejich tým nevyhrál, přesto mohli odejít spokojení. Fanoušci ostravského Baníku i na úvod jarní části FORTUNA:LIGY ukázali, že patří k nejlepším v republice. Na zlínské Letné fandili od první do poslední chvíle, v 75. minutě spustili ohňostroj a po závěrečném hvizdu vyvolávali jméno mladíka Matěje Šína, který na podzim porazil zákeřnou nemoc a teď se vrátil na ligové […]