RSS Novojičínský deník – Sport

 • POZNÁMKA: Hrozí krach sportovištím? 30.3.2020
  Ostrava - Obvykle čilý ruch, charakteristický pro sportoviště všeho druhu, vystřídalo letos v půli března ticho, klid a u nás i zvědaví zajíci na tenisových kurtech. Situace je vážná a je třeba přijímat opatření, která tomu odpovídají. Češi se stmelují, vláda připravuje balíčky, které mají pomoci podnikatelům přečkat těžké časy. Uprostřed toho všeho šlapou vodu tak trošku zapomenutá […]
 • Učení i sport. U Czudků se v rámci domácího tělocviku hází na koš 30.3.2020
  Opava – Děti bývalého reprezentačního rozehrávače, nyní kouče basketbalové Opavy a asistenta národního týmu Petra Czudka o školní vyučování nepřišly ani v době koronavirové epidemie. Emička s Pájou mají profesionální přístup i v domácím prostředí. Mamka s taťkou jsou totiž vystudovaní kantoři.
 • Oceláři pobírají dál plný plat. Klub k restrikcím nesáhl. Zatím 30.3.2020
  FOTOGALERIE/ V době koronavirové krize řeší fotbalové a hokejové kluby, jak ušetřit na platech, aby ekonomické škody nebyly tak markantní.
 • „Za volantem autobusu jsem se našel,“ hlásí bývalý úspěšný žokej Jiří Kameníček 30.3.2020
  /VIDEO, FOTO/ V dobách své největší slávy patřil žokej Jiří Kameníček k absolutní špičce. Jezdil pro přední evropské trenéry, dostihovým sportem se živil v Itálii a Německu. Úspěchy sbíral i na české scéně, v roce 2003 bojoval v sedle Maskula o vítězství ve slavné Velké pardubické, nakonec ho na druhé místo odsunula Registana s německým žokejem Peterem Ghemem, o dva roky zpátky byl se Sesi třetí.
 • VÍKEND S BANÍKEM: Jak Jankulovski dojal Ostravu a naposledy vyprodal Bazaly 29.3.2020
  Ostrava – Byla to velká věc! V létě 2013 sledovalo na ostravských Bazalech benefici Marka Jankulovského bezmála dvacet tisíc fanoušků, kteří dojali bývalého reprezentanta a vítěze Ligy mistrů s AC Milán k slzám.
 • Udělám vše pro to, aby se liga dohrála, hlásí předseda LFA Dušan Svoboda 28.3.2020
  Praha - Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda udělá vše pro to, aby se dohrála prvoligová sezona, kterou přerušila pandemie nového koronaviru. Chce to podle něj i většina klubů. Počítá s tím, že se soutěž asi bude muset dohrát bez diváků. Zrušení nadstavbové části vylučuje, liga by podle něj ztratila regulérnost. Pokud by se soutěž nemohla dohrát, […]
 • VÍKEND S BANÍKEM: Nejslavnější výhra všech dob. Na Bazalech padl i Bayern! 27.3.2020
  Ostrava – Byla to velká událost. V roce 1976 dokázali fotbalisté Baníku Ostrava v úvodním zápase 2. kola Poháru mistrů evropských zemí senzačně porazil na vyprodaných Bazalech před 32 tisíci diváky slavný Bayern Mnichov 2:1 po jednom z nejlepších výkonů v historii klubu.
 • Koronavirus? Možná si uvědomíme, jak křehký náš svět je, věří hokejista Faksa 27.3.2020
  /ROZHOVOR/ Dallas, Ostrava – Vydařenou sezonu prožíval v týmu Dallas Stars hokejový útočník Radek Faksa. Opavský rodák patřil s tradičním týmem kanadsko-americké NHL, jehož součástí je také obránce Roman Polák, k nejlepším v soutěži, on sám, ač měl spíše defenzivní úkoly, stihl v 66 zápasech dvacet kanadských bodů (11+9). Nebylo divu, že klub měl velké ambice.
 • Běhej lesy mění termínovou listinu, kvůli epidemii přesouvá závody 26.3.2020
  Praha - Současná situace změnila každodenní život nás všech. Nikdo přesně nedokáže říct, jak dlouho bude trvat koronavirová epidemie, ani jak dlouho nás bude držet v brlohu. Proto jsme se rozhodli, že první čtyři závody seriálu s ohledem na bezpečnostní opatření přesuneme na náhradní termíny.
 • Arnošt Raník: Domácí titul byla událost, světový mi těsně unikl 26.3.2020
  Vitální důchodce a pamětník prvního titulu s Karvinou v roce 1968, to je házenkář Arnošt Raník, někdejší československý reprezentant.